مجموعه ما شما را به خرید بهترین نمد بافی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادر کننده عمده زیرانداز نمدی سنتی ایرانی

آنچه در این مقاله می خوانید...

ویژگی زیر انداز نمدی مرغوب:مراحل ساخت نمد دستباف اصیل ایرانی:روش نگهداری نمد فرش سنتی:از بین بردن بوی بد نمدشستشوی نمدقیمت فرش نمدی دستباف:
زیرانداز نمدی سنتی ایرانی

زیرانداز نمدی سنتی ایرانی

صادر کننده عمده زیرانداز نمدی سنتی ایرانی، با بهترین کیفیت و مواد اولیه مرغوب و صادراتی به کشور های عراق ، سوریه، پاکستان، افغانستان و کشور های حاشیه خلیج فارس صادر شده است. زیرانداز نمدی دستباف با پشم طبیعی بره و گوسفند در رنگها و طرح های مختلف سنتی اصیل ایرانی بافته شده است. در بررسی های انجام شده، فروش انبوه این محصول در بازار داخل و خارج کشور طرفدارن زیادی پیدا کرده است. کاربرد زیرانداز نمدی سنتی ایرانی در منازل ، رستوران های سنتی، هتل های جهانگردی و … می باشد.

ویژگی زیر انداز نمدی مرغوب:

یکی از ویژگی های زیرانداز نمدی مرغوب، زمان تولید یا ساختن زیرانداز نمدی سنتی ایرانی است. هر چه زمان طولانی تری برای ساخت آن صرف شود کیفیت نمد بالاتر است. بهترین نمد فرش سنتی در منطقه سمیرم تهیه می شود به علت صرف وقت زیادی در تولید آن، نسبت به بقیه نمونه های نمدی از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار است.

زیرانداز نمدی سنتی ایرانی، از قدیم  کنون دستخوش تغییراتی شده است. این تغییرات به مناطق مختلف ایران و ابزار آلات جدید صنعتی بر میگردد. در عین حال در اکثر نقاط ایران نمد فرش را به همان شیوه سنتی (نمد مالی) می سازند.

مراحل ساخت نمد دستباف اصیل ایرانی:

نمد به معنی پارچه ضخیم است در زبان فرانسوی به آن فوتر و در زبان عربی حشو میگویند. ساخت زیرانداز نمدی در تمام دنیا شبیه به هم است. مراحل ساخت زیر انداز نمد دستباف اصیل ایرانی، بسیار زیاد است. بهترین پشم برای زیرانداز نمدی ایرانی ، پشم بره، گوسفند، بز یا کرک و پشم شتر است. زمان چیدن آن برای تهیه پشم با کیفیت اوایل فصل بهار است. بعد از آن پشم ها را حلاجی می کنند تا به خوبی از هم گسیخته و جدا شود. پشم ها را با رنگ های طبیعی رنگ می‌کنند. و طرح مورد نظر خود را روی پارچه کرباس قرار می دهند.

سپس پشم حلاجی شده را به ارتفاع یک متر روی پارچه کرباس پهن می کنند. روی آن را با آب ولرم یا سرد ، آب‌پاشی می کنند. و با وسیله ی چنگک مانندی آن را فشرده می سازند. سپس با همان پارچه نمد را لوله می کنند. کار نمد مالی اینجا آغاز می‌شود. استاد نمد مال به کمک شاگردان خود شروع به پاکوبی و مالیدن نمد می کنند.

بعد از آن نمد را باز می کنند و با صابون، محیط قلیایی کردن الیاف پشمی انجام می شود. زیرا در این مرحله، نوک الیاف پشمی شاخه شاخه می شود و بهتر بهم گره می خورد. در زمان نمد مالی که معمولا یک تا دو ساعت طول می‌کشد، استاد نمدمالی اشعار و آوازهای محلی سر میدهد. تا مشقت فراوان ساخت نمد کمی کمتر شود.

زیرانداز نمدی ایرانی، زمانی که خیس است بسیار محکم و سنگین می شود. به قول نمد مالان نمد خیس را شمشیر نمی برد. بعد از آنکه نمد مالی به اتمام رسید و آب اضافه آن بیرون رفت، نمد را در جایی که سطح شیبدار است پهن می کنند، تا بعد یک روز کاملاً خشک شود.

روش نگهداری نمد فرش سنتی:

روش نگهداری نمد فرش سنتی در عمر و دوام آن تاثیر بسیار زیادی دارد. در صورت استفاده صحیح از آن می توانید تا ۵۰ یا ۷۰ سال از زیرانداز نمدی سنتی ایرانی استفاده کنید. هر چه عمر نمد بیشتر باشد ارزش آن نیز بیشتر می شود. زیرا بر اثر پا خوردن نمد فرش، استحکام و دوام آن نیز افزایش پیدا میکند.

بهتر است بعد از خرید زیرانداز نمدی سنتی ایرانی، آن را در جایی پهن کنید که بیشتر پا بخورد تا الیاف پشمی داخل آن بهتر بهم گره بخورد و استحکام نمد فرش سنتی بیشتر شود. برای نگهداری بهتر از نمد زمان شستشو آن را به روش صحیح شستشو دهید. تا نمد بعد از اتمام شستشو دچار افتادگی از هم گسیختگی الیاف پشمی خود نشود.

از بین بردن بوی بد نمد

از بین بردن بوی بد نمد با یک شستشو قابل حل است. معمولا در تولید زیرانداز نمدی ایرانی، چون در مناطق کم بارش تهیه می‌شود و آب به میزان کافی وجود ندارد، نمد را بعد از ساخت شستشو نمی‌دهند. دلیل دیگر آنکه نمد بوی پشم گوسفند می دهد بدلیل حس طبیعی بودن آن برای خریدار است. به عبارت دیگر یک عامل تشخیص نمد ارگانیک از نمد مصنوعی، همین بوی پشم طبیعی است.

شستشوی نمد

بعد از خرید زیرانداز نمدی ایرانی برای از بین بردن بوی پشم بهتر است یک بار نمد را شستشو دهید. برای شستشوی نمد می توانید از حمام خانه خود استفاده کنید. برای شستن نمد به ترتیب زیر عمل کنید.

۱_ ابتدا با آب سرد یا ولرم روی نمد آب بریزید طوری که تمام سطح نمد را خیس کنید.

۲_ زمانی که کاملاً سطح نمد خیس شد با پا روی تمام سطح نمد راه بروید تا آب زرد رنگی از آن خارج شود.

۳_ سپس از مقداری نمک یا تاید کم آنزیم روی سطح نمد بپاشید. می توانید از نرم کننده ها هم برای این منظور استفاده کنید.

۴_ هرگز نباید از برس یا ابزار نوک تیز یا اجسام سخت برای شستن نمد استفاده کنیم.

۵_ وقتی تمام سطح را با مواد شوینده ملایم پوشش دادیم، آنگاه با پا کمی روی آن فشار می آوریم تا مواد شوینده به عمق نمد نفوذ پیدا کند.

۶_ در آخر زیرانداز نمدی ایرانی را آبکشی کرده و آب اضافه آن را با فشار دست خارج میکنیم. و آن را لوله کرده و در مکان قرار می‌دهیم و هر یک ساعت آبی که زیر نمد جمع شده است را با دست فشار می‌دهیم تا آب اضافه آن بیرون بیاید.

۷_ در پایان شستشو، نمد را درجای گرم یا مقابل آفتاب قرار دهید تا بعد از یک روز کاملاً خشک شود. بعد از آن زیرانداز نمدی شما بدون ذره ای بو قابل استفاده است.

قیمت فرش نمدی دستباف:

قیمت فرش نمدی دستباف ارگانیک در ایران متفاوت است. قیمت زیرانداز نمدی سنتی ایرانی، نسبت به ابعاد کوچک یا بزرگ متغیر است. معمولاً قیمت این محصولات نمدی دستباف از صد هزار تومان به بالا ارزش گذاری می شوند. فروش عمده و با کیفیت عالی انواع زیرانداز نمدی سنتی ایرانی در همین سایت که از معتبرترین مرجع در زمینه خرید و فروش می باشد، به مصرف کنندگان عزیز عرضه شده است.

عائده ناظمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین نمد بافی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید