ارائه کننده مرغوب‌ترین فرش نمدی پشمی در تمامی نقاط کشور به صورت عمده و جزئی در سایت ما عرضه شده است. فرش نمدی با کیفیت و زیبا در طرح ها و ابعاد مختلف با بهره گیری از مواد اولیه کاملاً ارگانیک تولید شده است.

 

نمد گوسفندی یا نمد پشمی از بهترین محصولاتی در حوزه سلامت و بهبود تندرستی عموم مردم، نقش مهمی را ایفا کرده‌‌اند. طرفداران محیط زیست و پزشکان طب سنتی و جدید، استفاده از نمد را به همه افراد جامعه امروزی توصیه می‌نمایند.

 

فرش نمدی پشمی فواید بسیار زیادی در بهبود عملکرد مفاصل و درمان بیماریهای رماتیسمی و درمان بسیاری از دردهایی که در استفاده از کف پوش های سرامیکی و فرش های ماشینی، برای انسان ایجاد می‌کند، دارد.

 

آشنایی بیشتر با فرش نمدی پشمی:

نمد را می‌توان از آن دسته محصولاتی برشمرد که در راستای صحت و تندرستی جسمی انسان نقش مهمی را دارد.

 

در تولید فرش نمدی پشمی در ابعاد مساوی، به همان اندازه پشمی به کار رفته که در فرش دستباف ایرانی موجود است. در گذشته مردم زندگی های ساده تر و سالم تری داشتند، زیرا از مواد کاملاً طبیعی استفاده می‌کردند. یکی از آنها نمد دستباف بود. مردم قدیم کمتر به دردهای کمر در جوانی یا بزرگسالی دچار می‌شدند.

 

بشر در طول تاریخ در زمان های دور، آموخته که چطور از پشم برای خود لباس و ملزومات زندگی بسازد و خود را از سرما و گرما محفوظ بدارد. حتی در ادبیات شفاهی مردم بختیاری و شاعران خوش ذوق آن زمان، اشعار و حکایاتی از نمدمالی به چشم می‌خورد.

 

در حال حاضر به علت گرانی فرش دستباف، اکثر مردم توان تهیه آن را ندارند. متاسفانه در زندگی آپارتمان نشینی، کف خانه ها از سرامیک پوشیده شده است. سرامیک طبیعت سردی دارد و مضرات زیادی برای بدن انسان ایجاد می‌کند.

 

[hwgold-dash bcolor=”#fd7″ align=”right” ]فرش نمدی پشمی به دو صورت  ساده و منقوش در بازار مصرف موجود می‌باشد. از آنجا که روی نمد پشمی طرح و نقش دادن، به دلیل ساختار و الیاف پشمی آن مشکل است، اکثر نمدها از طرح های ساده تری برخوردار هستند.[/hwgold-dash]

 

فرش نمدی

مراحل ساخت نمد دستباف:

مراحل ساخت نمد دستباف، تماماً دستی است. نخست توده پشم حلاجی شده را به ارتفاع حدود یک متر روی هم انباشته می‌کنند. سپس با آب سطح را خیس می‌نمایند و بعد پشم خیس را لوله می‌کنند بعد از آن نمد مالی آغاز می‌شود. مطمعنا فرش نمدی ایرانی طرفداران به خصوص زیادی را به دلیل سبک خاص تولید آن به خود جلب کرده است.

 

فشرده سازی نمد و لگد کوب کردن آن، جزو مراحل سخت تولید نمد دستباف می‌باشد بعد نمد را باز کرده و محیط قلیایی کردن الیاف پشمی انجام می‌شود. اینکار بدین جهت است که سر پشم چند شاخه شود و بهتر بهم گره بخورد تا بافت منسجمی با استحکام بالاتر درست شود. به گفته نمدمالان، نمد خیس را شمشیر نمی‌برد.

 

فرش نمدی پشمی

خواص نمد گوسفندی:

فرش نمدی سنتیپشم نرم گوسفند خواص درمانی زیادی دارد. نمد را از پشم گوسفند، بز، بره یا پشم و کرک شتر تهیه می‌کنند.

 

بهترین پشم، پشم بهاره گوسفند می‌باشد که برای ساخت فرش نمدی پشمی بسیار مناسب می‌باشد. حال برای آشنایی بیشتر با این موهبت الهی به تعدادی از خواص نمد گوسفندی اشاره می‌کنیم:

 1. فرش نمد پشمی، گرما بخش و آرام بخش می‌باشد.
 2. نمد روی قطب های مثبت و منفی بدن تاثیر می‌گذارد و زمانی که روی فرش نمدی پشمی می‌نشینید یا می‌خوابید، این حس آرامش عمیق را در خود به وضوح متوجه می‌شوید.
 3. بهبود و درمان کمردرد، دیسک کمر و رفع خستگی ناشی از آن

 

قیمت فرش نمدی پشمی:

فروش عمده فرش نمدی پشمی و محصولات نمدی دستباف ارگانیک، بصورت آنلاین در همین سایت عرضه شده است. این محصول برای افرادی که به سلامت جسمی خود علاقمند هستند توصیه می‌شود.

 

فرش نمدی را از سایت معتبر و اختصاصی ما سفارش دهید تا جنسی با کیفیت و اصل را تهیه نمایید.

 

3 دیدگاه

 • سلام و عرض ادب
  آیا نمد طبیعی دارای خواص درمانی دارد؟ و بیشتردر چه مناطقی از کشور مناسب تر هست؟
  ممنونم از راهنمایی شما

  • سلام و احترام
   بله خاصیت درمانی نمد را نمیتوان نادیده گرفت. امروزه به علت وجود بیماریهای عضلانی و مفصلی بهترین راه برای بهبود آن نگاهی دوباره به مواد طبیعی می‌باشد. بیشتر از نمد در مناطق مختلف ایران بخصوص مرطوب و سرد استفاده میشود.

 • در حال حاضر به علت گرانی فرش دستباف، اکثر مردم توان تهیه آن را ندارند. متاسفانه در زندگی آپارتمان نشینی، کف خانه ها از سرامیک پوشیده شده است. سرامیک طبیعت سردی دارد و مضرات زیادی برای بدن انسان ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *