زیرانداز های نمدی نوعی از زیرانداز ها هستند که با توجه به خصوصیات منحصر بفرد آن ها ممکن است با هر سلیقه ای جور نباشند. زیرانداز های نمدی در اندازه و طرح های مختلف برای استفاده در نقاط مختلف یک خانه تهیه می شوند. قیمت فروش یک زیرانداز نمدی باکیفیت به نوع پشم مورد استفاده، ابعاد و طرح آن بستگی دارد. زیرانداز های نمدی که به روش سنتی تهیه می شوند در مقایسه با نمونه های ماشینی قیمت بالاتری دارند.قیمت فروش زیرانداز نمدی باکیفیت

از انواع زیرانداز نمدی چه می دانید؟

از انواع زیرانداز نمدی چه می دانید؟ نمد قدیمی ترین پارچه ای است که توسط بشر تولید شد. این پارچه خاص و ابتدایی، هیچ تار و پودی نداشته و انسان را با استفاده از آب و فشار دست و کمی حرارت تولید کرد. بشر از این ابداع خود برای تهیه سرپناه یا همان چادر، فرش و زیرانداز ،لباس و کالاهای مورد نیاز خود استفاده کرد. با اینکه هزاران سال از ابداع پارچه های نمدی می گذرد اما همچنان بسیاری افراد به محصولات نمدی علاقه مند هستند و تولید کنندگان انواع محصولات نمدی را تولید و در بازار عرضه می کنند.

پارچه های نمدی در اصل از پشم گوسفند به دست می آیند. در فصل بهار که پشم گوسفندان را می چینند، پشم را تمیز می کنند تا خار و خاشاک و آلودگی ها از بین برود، شستن پشم اختیاری است. الیاف پشم دارای اندازه های مختلفی هستند و الیاف بلندتر مطلوب تر می باشند‌. زیرانداز یا فرش های نمدی که به روش سنتی تهیه می شوند دارای اندازه های استانداردی نبوده و تولید کننده متناسب با نیاز و سایقه خود ، ابعاد آن را تقریبی در نظر می گیرد.

نمد مالی حرفه ای سنتی است که به تخصص نیاز دارد. نمدمالی کاری طاقت فرسا بوده که به دستانی قوی نیاز دارد. نمد طبیعی که از پشم به دست می آید عایق رطوبت است، در تابستان خنک و در زمستان گرم است. طبق نظر نمدمالان، زیراندازهای نمدی از گرفتگی عضلات پیشگیری کرده و زیرانداز نمدی باعث گردش بهتر خون می شوند. زیرانداز های نمدی به صورت فرش یا تشک های نمدی تولید و استفاده می شوند.

زیر انداز های نمدی که به عنوان فرش تولید می شوند دارای طرح های گوناگون اما ساده هستند. تشک های نمدی غالبا ساده بوده و ضخامت کمی دارتد. هر چند ضخامت این تشک ها تاثیری در کارایی آن ندارد. این تشک های نمدی را می توان روی تخن، روی زمین و یا به عنوان کناره، در گوشه ای از اتاق پهن کرد. همان طور که گفته شد، زیرانداز نمدی اصل، از پشم گوسفند تهیه می شود که دارای ابعاد مختلف و طرح های ساده است.

چرا زیرانداز نمدی بسیار محبوب است؟

چرا زیرانداز نمدی بسیار محبوب است؟ زیرانداز همان طور که از نامش پیداست، وسیله ای است که انسان برای راحتی بیشتر روی زمین پهن کرده و بر آن می نشیند. زیرانداز می تواند انواع مختلفی از فرش یا تشک ها را شامل شود. امروزه شاهد زیرانداز های بسیار متنوعی هستیم که از الیاف طبیعی یا مصنوعی تهیه می شوند. انواع قالی و قالیچه ها، موکت ها، حصیر ، گلیم و … جزو زیراندهز های رایج در بازار هستند.

نوع دیگری از زیراندازها، نمد ها هستند. محصولاتی طبیعی که از پشم ‌حیواناتی مانند گوسفند و بز به دست می آیند. هر چند امروزه نمدهای مصنوعی نیز تولید می شوند اما نمی توانند خواص نمد طبیعی را داشته باشند. تولید نمد و محصولات نمدی هنوز در گوشه و کنار ایران وجود دارد. کلاه، کپنک، زیرانداز و پادری و … جزو رایج ترین محصولات نمدی هستند که امروزه هم استفاده می شوند.

در مورد علت محبوبیت زیرانداز های نمدی در دنیای متنوع امروز باید از ویژگی های منحصر بفرد نمد گفت؛ اینکه چرا با وجود انواع فرش های زیبای ابریشمی و یا تشک های طبی باکیفیت ، هنوز عده ای به دنبال استفاده از این محصولات ساده و سنتی هستند. همان طور که ساکنان مناطق سردسیر هنوز کلاه ها و کت های نمدی و سنتی خود را به کاپشن های پشم شیشه ای و گرم ترجیح می دهند، بسیاری افراد هم ترجیح می دهند زیرانداز خانه شان نمدی ساده و سنتی باشد.

زیرانداز، محصولی طبیعی است که طبق نظر تولیدکنندگان، خواص درمانی هم دارد. نشیتن و دراز کشیدن روی زیرانداز های نمدی، باعث تنظیم قطب های بدن شده و گردش خون بهتر انجام‌ می شود. افرادی که دارای رماتیسم یا گرفتگی عضلات هستند می توانند از این زیرانداز ها استفاده کنند. این محصولات جاذب رطوبت بوده و آب را به خود جذب می کنند. بنابراین در هوای گرم، زیراندازی خنک بوده و در زمستان گرم هستند. ضخامت این محصولات متناسب با سلیقه سفارش دهندگان قابل تغییر است. این زیرانداز سنتی با طرح های ساده و زیبای خود، فضایی سنتی برای شما ایجاد می کند.

عرضه کنندگان زیرانداز نمدی باکیفیت

عرضه کنندگان زیرانداز نمدی باکیفیت زیرانداز یا فرش های نمدی بر خلاف تشک های نمدی دارای طرح های مختلف هستند. در تولید زیرانداز نمدی طرح دار که با پشم گوسفند تولید می شود، نقش مورد نظر با پشم های رنگ شده، روی گونی پهن شده و ثابت می شود. سپس روی آن پشم های زده شده قرار گرفته و پشم ها با آب گرم مرطوب می شوند و سپس بقیه مراحل تولید نمد انجام‌ می شود. نمد مالی ساعت ها طول کشیده و هر بار نمد باز شده و از طرف دیگری، لوله شده و با فشار، طرح آن نقش می بندد.

زیرانداز نمدی باکیفیت از پشم های درجه یک تولی می شود. این پشم ها، پشم بهاره بوده و بلند هستند و در نتیجه بهتر در هم فرو می روند. زیرانداز نمدی با کیفیت پس از تولید شسته شده تا بوی نامطبوع آن از بیک رعته و همچنین رنگ روشنی پیدا کند. در تولید زیرانداز نمدی ضخیم از پشم بیشتری استفاده شده و انرژی بیشتری برای تولید هم گرفته است. بالطبع این محثول کیفیت و قیمت بالاتری هم دارد

عرضه کنندگان زیرانداز نمدی باکیفیت معمولا خود تولید کننده نبوده و تولیدات دیگران را به فروش می رسانند. مراکز عرضه زیرانداز های نمدی، متناسب با نیاز و سلیقه بازار، طرح و ابعاد مورد نظر را به تولید کنندگان ارائه کرده و محصول را دریافت می کنند و در واقع واسطه هستند. اما وجود این مراکز در شناخت بهتر هر دو طرف تولید کننده و مصرف کننده از نیازهای هم بسیار موثر است.

توزیع انواع زیرانداز نمدی باکیفیت

توزیع انواع زیرانداز نمدی باکیفیت تشک های نمدی، زیرانداز های نازکی هستند که کارایی خوبی دارند. این زیرانداز نمدی ارزان ، می تواند خواب خوبی برای شما فراهم کند. همان طور که قبلا گفته شد، ضخامت این محصول تاثیری بر کارایی آن ندارد. توزیع انواع زیراندازهای نمدی باکیفیت با ابعاد و طرح های مختلف در این مرکز اینترنتی فراهم شده و شما می توانید با تهیه این زیرانداز ها متناسب با دکوراسیون ‌منزل تان، فضایی مدرن یا سنتی ایجاد کنید و از خواص نمد طبیعی نیز بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *