مجموعه های بازرگانی زیادی در کشور وجود دارند که در زمینه تولید و عرضه بهترین نمد فرش عشایری اصل فعالیت میکنند.

در سالهای اخیر این شرکت ها هم گامی بیشتر پیش گذاشته و محصولات خود را در بستر اینترنت باتضمین کیفیت محصول در اختیار مشتریان خود قرار میدهند.

عرضه بهترین نمد فرش عشایری اصل

ویژگی های بارز نمد فرش عشایری اصل چیست؟

ویژگی های بارز نمد فرش عشایری اصل چیست؟ نمد فرش از گذشته به عنوان زیر انداز در جامعه عشایری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفت و امروزه جزو صنایع دستی بسیار پر طرفدار می باشد که در بیشتر کشور های هم مرز ایران مورد استفاده قرار میگیرد.

نمد را در کشور های دیگر به نام فوتر میشناسند که از آن در تولید و دوخت انواع پالتو های زمستانی و انواع گلیم های آشپزخانه با رنگ های مختلف استفاده میشود.

نمد بر خلاف سایر زیر انداز ها دارای تار و پود نیست و بافته نمیشود بلکه با استفاده از خاصیت پرز مانند پشم و تحت شرایط حرارتی خاص و فشار وارد شده بر آن باعث میشود پرز های پشم در هم فرو رفته و باعث ایجاد نمد شوند.میزان پشم استفاده شده در هنگام تولید نمد فرش تقریبا برابر و حتی گاها بیشتر از پشمی است که در هنگام بافتن قالی به کار میبرند ولی مدت زمانی که صرف تولید نمد فرش میشود در ماکزیمم میزان بیست و چهار ساعت می باشد اما برای اینکه یک قالی به طور کامل ازدست خارج شود حداقل به چند ماه زمان نیاز دارد

خلاقیت زنان و مردان عشایری به علت مهاجرت بیشتر الهام گرفته از طبیعت اطراف خود می‌باشند به همین علت بسیار مورد توجه عموم مردم می باشند.عشایر کشور ما با عرضه نمد عشایری با کیفیت و خاص همواره در اکثر کشورها زبانزد خاص و عام بوده است گفته میشود گاهی نماد ها و طرح و نقش های استفاده شده در تولید نمد و سایر صنایع دستی به نوعی زبان گفتگوی مردم در مراسمات و مجالس آنها نیز می باشد.

شاید برایتان جالب باشد هنگام تولید نمد فرش یا همان نمد مالی برای چسبیدن پشم ها به داخل هم و افزایش کیفیت نمد فرش از موادی مثل صابون و تخم مرغ استفاده میکنند تا علاوه بر افزایش کیفیت مدت زمان کمتری نیز برای آماده شدن محصول صرف میشود.

قیمت روز نمد فرش عشایری اصل

قیمت روز نمد فرش عشایری اصل قیمت نمد اصل در مقایسه با زیر اندازه‌ای دیگر و صنایع دستی متنوعی که تولید میشود عموما بیشتر می باشد.

اما نا گفته نماند نمیشود قیمت قابل اندازه گیری برای صنایع دستی مردم کشورمان گذاشت اما با این حال قیمت روز نمد فرش عشایری اصل نیز بستگی به پارامترهای خاص خودش دارد حتی وجود طرح و نقش های مختلف نیز تاثیر به سزایی در قیمت نمد دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *