یکی از وسایلی که این روز ها بسیار مورد استفاده ی افراد است و نیاز هر خانه می باشد فرش است. فرش ها امروزه دارای انواع مختلفی می باشند ولی فرش نمدی دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد و شرکت های زیادی به تولید ان مشغول می باشند و در جنس و بافت های مختلفی تولید و دوخته می شوند این فرش ها هم توسط افراد به صورت دستی و هم توسط دستگاه و ماشین الات تهیه می شوند و فرش نمدی دستبافت در طرح و مدل های بسیار بالایی طراحی و تولید می شوند.

شرکت تولید فرش نمدی دستبافت

مقایسه فرش نمدی دستبافت و ماشینی

مقایسه فرش نمدی دستبافت و ماشینی فرش نمدی دستبافت با فرش ماشینی دارای تفاوت های بسیار زیادی می باشد فرش های دستبافت همیشه دارای ارزش بسیار بالا تری از فرش های ماشینی می باشند زیرا برای تولید این فرش ها تلاش بسیار زیادی می کنند و تولید کنندگان ان ها را در قیمیت بیشتری نسبت به فرش ماشینی به فروش می رسانند.

فرش نمدی طرح دار دستبافت در طرح های بسیار زیادی تولید می شوند و اکثر کسانی که این فرش ها را تولید می کنند معمولا در روستا ها زندگی می کنند و عشایر هستند و ان ها بیشتر از مناطق روستا و درختان و دام ها و مناظر بسیار زیبا طراحی می کنند و فرش می بافند که دارای مشتریان بسیار زیادی می باشند.

از دیگر تفاوت فرش های دستبافت و ماشینی می توان به پرز موجود روی فرش ها اشاره کرد از ان جایی که این فرش ها توسط انسان و با استفاده از دست دوخته می شود و هیچ گونه ماشین آلات و دستگاهی در تهیه ی ان نقش ندارد پس همواره فرش های دستبافت از پرز زیادی بر خوردار نمی باشند و رویه ی ان ها پرز وجود ندارد و به همین دلیل نسبت به فرش های ماشینی کمی خشک تر و سفت تر می باشند.

از ان جایی که نمد از پوست حیوانات تهیه می شود و کاملا طبیعی است و در تهیه ی ان از الیاف طبیعی استفاده می کنند، پس همه ی افراد می توااند از ان استفاده کنند و کاملا طبیعی می باشد و هیچ گونه حساسیتی برای افراد ایجاد نمی کند ولی در عوض فرش های ماشینی ممکن است با همه ی افراد سازگار نباشد و مشکلاتی را ایجاد کند.

همچنین فرش های نمدی در مقایسه با فرش های دستبافت بسیار نازک تر و ضخیم تر می باشند ولی فرش های ماشینی کلفت تر هستند و بسیار نرم می باشند به همین دلیل فرش های نمدی را به راحتی می توان شست زیرا بسیار سبک هستند ولی شستن فرش های ماشینی کمی دشوار تر می باشد زیرا تقریبا سنگین هستند.

فرش های نمدی دستبافت از ان جایی که طبیعی هستند و هیچ گونه دستگاهی در تهیه ی ان استفاده نمی شود پس ممکن است بوی نا مطبوع و خوشایندی داشته باشند پس هنگام خرید فرش دستبتفت و ماشینی به بوی ان توجه کنید زیرا اگر فرش طبیعی باشد و عالی و درجه یک باشد بوی نا مطبوعی دارد ولی به مرور زمان و با شست و شو از بین می رود ولی در تهیه ی فرش ماشینی نمدی ممکن است از نخ هایی استفاده کنند که بوی ان ها خوب و خوشایند و قابل تحمل باشد.

فرش نمدی را چگونه می بافند؟

فرش نمدی را چگونه می بافند؟ در تهیه ی فرش های نمدی از پوست و پشم های حیوانات و دام ها به خصوص گوسفندان استفاده می شود تولید کنندگان برای تهیه و تولید این گونه فرش ها، از دستگاه خاصی استفاده نمی کنند و همواره با استفاده از تحت فشار قرار دادن پشم ها و سنگینی و رطوبت و گرما و حرارت موجود در هوا سبب می شود که پشم ها در هم فرو بروند و حجم ان ها بسیار کم شود و نازک شوند.

همچنین خیلی از تولید کنندگان برای اینکه بخواهند فرش نمدی بسیار خوب و اعلاء و درجه یکی تولید کنند و فرش نمدی ان ها دارای کیفیت بسیار بالایی باشد، همواره می توانند از موادی مثل تخم مرغ و یا دیگر چیز ها استفاده کنند تا فرش بهتری را تولید کنند و این فرش نمدی صادراتی را به سر تا سر کشور ارسال می کنند.

فرش های نمدی برای تولید، در مدت زمان بسیار کمی ساخته می شوند و با تحت فشار قرار دادن پشم ها ان ها بسیار راحت و درندت زمان خیلی خیلی کمی تبدیل به فرش می شوند در صورتی که دیگر فرش ها در ساعت بسیار زیاد طول می کشد تا به فرش تبدیل شوند.

مرکز پخش فرش نمدی دستبافت

مرکز پخش فرش نمدی دستبافت مراکز زیادی امروزه به پخش و توزیع فرش های نمدی دستبافت مشغول می باشند زیرا این فرش ها توسط افراد زیادی سفارش داده می شوند زیرا قیمت ان ها بسیار خوب و ارزان می باشد و در مقابل کیفیتش دارای قیمت خیلی خوبی می باشد و این مراکز پخش همواره می کوشند بهترین فرش های نمدی را تهیه و پخش کنند.

امروزه با توجه به فروش پر رونق و خیلی خوب فرش نمدی سنتی مراکز بسیار زیادی به وجود آمده اند و فرش های نمدی را به فروش می رسانند و از این راه درآمد بسیار بالایی کسب می کنند و همچنین پخش و توزیع این فرش ها به صورت عمده و در تعداد خیلی بالا و یا جزئی انجام می شود.

این مراکز پخش فرش نمدی امروزه پیشرفت چشم گیری داشته اند و دائما در حال پیشرفت می باشند و روز به روز فرش های دستبافت جدید تر و متنوع تری را در جنس های مختلف به سر تا سر کشور و یا حتی کشور های دیگر توزیع و پخش می کنند و هر کدام از ان ها از نوعی نخ مخصوص تهیه شده بنابر این جنس و بافت ان ها با یک دیگر فرق می کند.

خرید آسان انواع فرش نمدی دستبافت

خرید آسان انواع فرش نمدی دستبافت فرش های نمدی انروزه توسط افراد خیلی زیادی تولید می شوند و در قیمت های مختلف و بسیار استثنایی ان ها را به فروش می رسانند این گونه فرش ها در اقصی نقاط کشور در رنگ های بسیار زیاد و طرح های محتلف تولید می شوند و به سر تا سر کشور و یا حتی خارج از کشور صادر می شود که خرید آن بسیار آسان است.

این فرش ها دارای مشتریان بسیار زیادی می باشند و تقریبا در همه جای کشور یافت می شوند و افراد می توانند به راحتی و آسانی ان ها را تهیه کنند و انواع فرش نمدی اصل را می توان هم از طریق مراجعه ی حضوری و هم به صورت غیر حضوری از سایت ها به آسانی خریداری نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *