نمد به یک نوع فرش سنتی تهیه شده از پشم گوسفند گفته می‌شود که هیچ‌ گونه بافت و گره ای در آن انجام نمی شود. در بسیاری از مناطقی که دامداری رواج دارد طبیعتاً این هنر نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. نمد مالی کاری بسیار سخت و طاقت فرساست که به وسیله فشردن مداوم تولید می شود. تولید عمده و فرش نمدی کوچک یکی از هنر دست هنرمندان نمدمال به شمار می رود که با تهیه و استفاده از آن بسیاری از گرفتگی عضلات و درد مفاصل را می توان کاهش داد.

تولید عمده فرش نمدی کوچک باکیفیت

بررسی ابعاد انواع فرش نمدی کوچک

بررسی ابعاد انواع فرش نمدی کوچک مسلماً هر کار دستی یا صنایع دستی دارای اندازه و ضخامت مختلفی می باشد. ابعاد فرش نمدی به قالب و ارتفاع پشم بستگی دارد، فرش نمدی کارایی بسیار زیادی دارد که در انواع فضاها مورد استفاده قرار می گیرد و دارای خاصیت و فایده بسیاری می باشد. همانطور که می دانید پشم دارای طبیعت گرم می باشد و مواد اولیه نمد نیز پشم است که با استفاده از ابعاد متفاوت و در رنگ های متنوع و طراحی های زیبا تولید می شود.

نوع پشم به کار رفته در این نوع فرش، از بهترین پشم بهاره گوسفند می باشد که بر کیفیت کار اثر می گذارد، همچنین قابلیت شست و شو را نیز دارد و مشکلی برای آن به وجود نمی آید. انواع فرش های کوچک نمدی و زیر انداز های نمدی به صورت مستطیلی و دایره ای و بیضی تولید می شود و علاوه بر خاصیت درمانی، جنبه تزیینی نیز می‌تواند داشته باشد.

کسانی که از درد مفاصل رنج می برند یا دچار دیسک کمر می باشند نشستن بر روی یک فرش نمدی کوچک راهکار بسیار خوبی به شمار می رود و یک شیوه درمان سنتی بسیار تاثیر گذار می باشد. قابلیتی که یک فرش نمدی دارد این است که در هوای گرم تابستان خنک می باشد و در هوای سرد پاییز و زمستان با نشستن روی آن احساس گرما به شما دست خواهد داد و هیچ گونه رطوبتی را به خود نمی گیرد.برای کسانی که روماتیسم دارند دوای بسیار خوبی است. محصولات دیگری نیز از نمد تهیه می‌شوند شامل کلاه نمدی، پالتو نمدی، زیرانداز و بسیاری از محصولات دیگر که کارایی زیادی دارد.

پخش مستقیم فرش نمدی کوچک

پخش مستقیم فرش نمدی کوچک نقش و نگارهای زیبای الهام گرفته از طبیعت زیبا نشان از فرهنگ غنی سازندگان این هنر دست به شمار می رود و رنگ به کار رفته در آن به پشمی که استفاده شده بستگی دارد و به رنگ‌های قهوه‌ای، سفید، سیاه و یا ترکیبی از آن ها می باشد. استادکاران نمدمال در تهیه و تولید فرش نمدی در رونق گرفتن این سنت دیرینه نقش اساسی دارند. خالصانه این هنر دست که به سختی به دست می آید را تولید می کنند یا در کارگاه های تولید و پخش مستقیم محصولات نمدی مشغول به کار هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *